Dnes Vám představíme vánoční tip na dárek, který bezpochyby udělá radost každému. Dárek v podobě stojací lampy nejenže potěší, ale hlavně patří mezi dárky užitečné. Stojací lampy už dávno neplní jen funkci zdroje světla, který je umístěn v temném koutě místnosti. Jde o umělecké a designové kousky, které dodají obývacímu pokoji či ložnici úplně jiný nádech. V současnosti se můžeme setkat s lampami pro čtení, které disponují flexibilní boční lampičkou, dále s lampami se stmívačem pro regulaci světla nebo nás mohou překvapit moderní lampy na dálkové ovládání.

Naprostým cenovým bestsellerem v naší nabídce jsou stojací lampy řady UP 2 od rakouského výrobce svítidel Eglo. Lampy představují výborný poměr kvalita/cena. Zdrojem může být LED žárovka s paticí E27, boční lampička je osazena paticí E14. Spínač lampy je umístěn na kabelu. Vrchní stínidlo je vyrobeno z plastu, spodní díl, který využijete hlavně při čtení knih, je skleněný.

Velmi populární mezi zákazníky je stojací lampa EGLO BAYA LED 93874. Jak už název napovídá, jde o stojací lampu se zdrojem typu LED. Světelný zdroj, jenž je pochopitelně součástí balení, vydrží více než 25 000 hodin. Další výhodou této stojací lampy je otočný regulátor svítivosti, který je umístěný na těle lampy. Při otočení regulátoru na maximum získáte světlo, které odpovídá 200W halogenové žárovce. Boční lampičku zapnete pomocí spínače na husím krku, jejíž svítivost se rovná 20W halogenové žárovce. Koupí některé ze stojacích lamp řady BAYA rozhodně neprohloupíte.

Stmívatelná stojací lampa EGLO LED 93714 z řady SARRIONE je vyrobena z oceli. Stojací lampa svítí nejen do prostoru, ale také ke stropu. Příjemné bílé světlo zajišťují dvě LED žárovky o výkonu 17,28W a 2,88W. Stejně jako předchozí lampa, má i tato otočný stmívač pro regulaci intenzity světla. Při maximálním otočení stmívače dosáhne svítidlo podobného světla, které vyzařuje 150W halogenová žárovka. Nastavitelná malá lampička pak nahrazuje 20W halogenku.

Moderní minimalistická stojací lampa Conus LED 7284 pochází z dílny italského výrobce luxusních svítidel LineaLight. Stojací lampa díky svému elegantnímu zpracování ideálně zapadne do jakéhokoliv interiéru. Předností je otočný difuzor, který lze točit kolem své osy a zároveň jím pohybovat až do úhlu 50 stupňů. Příkon integrovaného LED zdroje činí 7W.

Originální stojací lampa MELAMPO od italského výrobce Artemide, který se specializuje na produkci vysoce kvalitních designových svítidel. Výjimku netvoří ani tato stojací lampa, jejímž autorem je věhlasný francouzský designér Adrien Gardère. Podstavec lampy je vyroben z kovu, difuzor z hedvábného saténu. Do patice E27 je možné použít LED žárovky.

lampy