Dalších 12 položek >

Zářivkové trubice

Zářivky jsou oblíbené především pro svou nízkou spotřebu energie s dlouhodobou životností. Zářivky potřebují přibližně pětinu energie oproti běžné žárovce. Zářivky T8 mají patici G13 a průměr patice je 26mm. U této zářivky musíte vědět příkon nebo délku např. 36W zářivka se vyrábí pouze v délce 120cm. Zářivky T8 nelze zaměnit se zářivkami T5. Zářivky T5 mají patici G5 a průměr patice je 16mm.

Integrované LED

Integrované LED mají velkou výhodu v samotné elektronice, která je zabalena v jediné sestavě. Pokud se tedy nějaký díl porouchá, lze jej nahradit, případně vyměnit celou sestavu. Jediný problém může být spojený s největší předností integrovaných LED, kterou je životnost. LEDky mají životnost okolo 30 let. Po takové době samozřejmě hrozí, že pro námi zvolené svítidlo již nemusí být náhradní díly k sehnání. Jako nevýhodu spousta zákazníků vnímá pořizovací cenu LEDky, případně celého LED svítidla. Je však důležité si uvědomit, že LED zdroj nám počáteční investici do svítidla několikanásobně vrátí nejen na spotřebované energii. Klasické žárovky totiž měníme průměrně dvakrát do roka, kdežto LED vydrží v podstatě třetinu našeho života.

Stejné výhody mají i integrované LED zářivky, které využijeme například v kuchyních, dílnách nebo pracovnách. Oproti klasickým zářivkám nadchnou svou životností i spotřebou. Integrovaný LED zdroj je chytrou investicí do budoucna.