V dnešním článku Vám představíme nabídku stmívatelných a barvu měnících LED žárovek. Když se řekne žárovka, člověka většinou napadne jako první světlo, světlo v místnosti. To je sice pravda, ale když se zamyslíme ještě více, zjistíme, že vlastně neumí nic jiného než monotónně svítit. Co když ale nemám náladu na tak ostré světlo? Co když si chci večer pustit film a usnout u něj? Podaří se mi to v takovém světle? Nebo musím zhasnout? Nebo.. Právě na tyto otázky známe odpověď - obyčejné žárovky, které se ovšem chovají zcela neobyčejně.

stmivatelnePrvní možností jsou stmívatelné žárovky. Fungují tak, že přijdeme k vypínači a v krátkém časovém intervalu rozsvěcíme a zhasínáme. Výsledkem jsou celkem čtyři fáze – zmáčkneme-li vypínač 1x žárovka svítí naplno, 2x svítí polovičním výkonem, 3x využíváme pouze jejích 25%, 4x svítidlo zhasne. K tomu nepotřebujeme speciální vypínače, bohatě poslouží náš současný, vše se totiž děje přímo v žárovce.

Druhou variantou jsou žárovky měnící barvu vyzařujícího se světla. Chameleonské žárovky dalo by se říci.barevna Navíc mají stejnou vlastnost jako předchozí žárovky, tedy že jsou také stmívatelné. Barvu měníme pomocí ovladače, který je součástí každého balení. Na výběr je celkem 16 barev, které se dají intuitivně přepínat. Dále díky ovladači můžeme měnit zmíněnou intenzitu světla, čímž se nemusíme namáhavě zvedat k vypínači.

Posledním zástupcem (ne)obyčejných žárovek je řada EGLO Connect, které jsme se již věnovali connectv samostatném článku. Žárovky ovládáme nejen ovladačem, ale také aplikací v telefonu, která obsahuje spoustu funkcí navíc. Kromě nich má však před zmíněnými žárovkami ještě jeden primát. EGLO Connect sice také využívá barevného modelu RGB, ale díky chytřejšímu ovladači i aplikaci nabízí více než 16 milionů barev.

S těmito žárovkami rozhodně nuda nebude. Ať už se rozhodnete pouze pro stmívatelné žárovky nebo stmívatelné s RGB barvami, vždy budete o krok napřed před ostatními. Jestli Vás zmíněné žárovky nezaujali, nezoufejte. V našem eshopu na RájSvítidel.cz najdete i všechny ostatní "obyčejné" žárovky. Pokud si nejste jisti s výběrem, nebojte se zeptat na uvedených kontaktech, rádi Vám s ním pomůžeme. :)