Připravte se na nový požitek z domácího osvětlení. Inteligentní LED žárovky od rakouského výrobce svítidel EGLO nabízejí jedinečnou možnost měnit barvu svého pokoje. Použijte intuitivní ovladač nebo aplikaci ve svém smartphonu pro snadné ovládání Vašeho lustru, lampy nebo například nástěnného svítidla.

Máte telefon s Androidem nebo dáváte přednost Jablíčku? Žijeme v moderním světě a s technologií jsme hodně úzce spjati. Toto si uvědomují i vývojáři v EGLO, a proto vyvinuli jednoduchou aplikaci AwoX SmartCONTROL právě pro tento typ LED osvícení. Pomocí Bluetooth se propojíte se svým svítidlem a již Vám nic nebude bránit v tom, abyste si regulovali barvu osvětlení jednoduše díky svému smartphonu.

Přitom je zde použit barevný model RGB (červená-zelená-modrá) i celý rozsah bílé od teplého odstínu 2700K do ledově bílé 6500K. Model RGB nabízí více než 16 milionů barev. Každá kombinace, každá hloubka, každý odstín totiž určuje jedinečnou barvu světla, které vyplní Váš pokoj. Nabízí se tedy možnost navodit každý večer naprosto odlišnou atmosféru. Chcete si užít večerní film při nerušeném světle, zažít romantiku se vším všudy nebo hledáte jasné denní světlo? Není nic jednoduššího, než si osvětlení přizpůsobit dle své nálady a potřeby.

A jak tedy žárovky fungují? Ovladač nabízí spoustu užitečných funkcí, a to změnu barvy, automatický přechod mezi vícero barvami, intenzitu osvětlení, zapamatování si oblíbených barev nebo tlačítko pro standartní osvětlení místnosti (bílá/žlutá). Je to skvělý pomocník pro každou příležitost. Ovšem pokud Vám základní funkce nestačí, doporučuji vyzkoušet zmíněnou aplikaci pro chytré telefony. Ta, kromě zmíněných funkcí, které se ovládají intuitivně pouhým dotykem, umí mnohem více. Skvělou novinkou je nastavení budíku. Asi se ptáte, k čemu mi bude budík na mém lustru. Odpověď je jednoduchá a možná i překvapující, jelikož jde o budík v přeneseném slova smyslu. Jako příklad poslouží každodenní činnost v mnoha rodinách. Vaše dítě neusne bez rozsvíceného světla a vy víte, že Vás čeká těch 17 schodů z obýváku do dětského pokoje, abyste mu za půl hodiny šli zhasnout. Věste, že budík Vás vysvobodí. Přes aplikaci zadáte čas vypnutí celého svítidla, a to nejen v určený čas, ale i s libovolně stanoveným odpočtem plynulého zhasínání nebo rozsvěcení. To samé platí i o ránu, abychom se probudili do příjemného světla a nemuseli být rozmrzelí z náhlého rozsvícení. Spíše pro mladší ročníky je tu funkce Disco, která nabízí změnu barvy osvětlení podle rytmu pouštěné hudby. Párty doma nebo v pergole? Teď už nebude co řešit. Pochopitelně toto platí i pro volnější hudbu sloužící k relaxaci. Zkrátka jde o skvělého pomocníka pro navození té pravé atmosféry pro každou situaci.

Podmínkou použití aplikace je registrace. Není to však kvůli sběru osobních dat společností EGLO, eglo_connectnýbrž jde čistě o Vaše pohodlí. Může se stát, že soused si koupí tu samou žárovku a bude si chtít změnit intenzitu osvětlení. Najednou by i Vám začal zhasínat stropník v kuchyni při krájení chleba na zítřejší svačinu. Následky netřeba domýšlet. Proto si svá svítidla jednoduše uzamknete pod svůj účet. Vytvořením účtu tak můžete ovládat všechna svá chytrá osvětlení, navíc máte možnost si tato osvětlení rozdělit až do padesáti skupin s vlastním pojmenováním (Obývák, Ložnice, Tondovo gaučisko, zkrátka jak potřebujete pro lepší přehlednost i ovladatelnost) a ovládat tak několik žárovek či svítidel najednou.

V nabídce pro Vás máme připravené dvě varianty těchto LED žárovek – 9W (LED 9W = 60W) a 13W (13W = 88W). Jde o žárovky s paticí E27 a barevnou teplotou od 2700K až do 6500K. Co se týká životnosti, výrobce EGLO garantuje minimálně 25000 hodin svícení, přičemž se na žárovky vztahuje záruka 5 let.

Žárovky si můžete objednat samostatně nebo v balíčku s ovladačem, který také nabízíme v našem e-shopu rajsvitidel.cz. Již brzy však přibydou i samotná svítidla, která tyto chytré žárovky už ve svém základu používají. O jejich naskladnění Vás budeme pochopitelně informovat.


Budoucnost patří chytrým technologiím, buďte její součástí už dnes.