RELAX & WORK. Přesně tak zní název nové řady žárovek od značky EGLO. A název je to skutečně trefný. RELAX & WORK v sobě totiž skloubí dva odlišné světy svícení. Každá žárovka z této řady poslouží jak při práci, tak i odpočinku. Jak je to ale možné?

Žárovky RELAX & WORK fungují na jednoduchém principu rychlého přepínání. Po stisknutí vypínače začne žárovka nejprve vyzařovat příjemné teplé bílé světlo o standardní teplotě chromatičnosti 2700 K. V tuto chvíli žárovka pracuje v módu RELAX. Stiskneme-li však vypínač do 2 sekund, žárovka se automaticky přepne do módu WORK. S teplotou chromatičnosti 4000 K tak produkuje jasné denní bílé světlo, které známe ze svých dílen, pracoven, či kanceláří.

LED žárovky RELAX & WORK jsou nabízeny se třemi různými paticemi – E14, E27 a GU10. Žárovky s paticemi E14 a GU10 využívají 5 W příkonu, silnější E27 pak potřebuje rovných 10 W. Životnost žárovek výrobce EGLO odhaduje na více jak 25 000 hodin. Co se týká světelného toku, má každá z žárovek odlišné hodnoty. Žárovka s paticí E14 disponuje světelným tokem 470 lm, E27 806 lm a GU10 rovnými 400 lm.

Žárovky jsou tak vhodné do míst, ve kterých potřebujeme využít obě intenzity svícení. Jde například o domácí pracovnu nebo jinou místnost určenou jak pro práci, tak i kvalitní odpočinek. Rozhodně se neztratí v kuchyni ani v obývacím pokoji.

RELAX & WORK