Dalších 12 položek >

Firma Artemide byla založena v roce 1959. Zakladatelé Ernesto Gismondi a Sergio Mazza  se od samého počátku věnovali navrhování a výrobě svítidel s maximálním důrazem na kvalitní design výrobků.

Filosofií firmy Artemide bylo nenásledovat žádné směry designu, ale vytvářet nové.  Z tohoto důvodu přizval Ernesto Gismondi ke spolupráci řadu předních světových designérů a architektů. Mezi jinými je možné uvést jména jako např.: Vico Magistreti, Mario Botta, Richard Sapper, Giancarlo Fassina, Carlo Forcolini, Ettore Sottsass, Michele de Lucchi, F.A. Porsche a mnoho dalších, dnes např. i světoznámý architekt sir Norman Foster, Zaha Hadid, Karim Rashid, Ross Lovegrove apod..

Vysoké požadavky na design výrobků byly vždy těsně svázány s velice kvalitním technickým provedením a důrazem na užitnou hodnotu osvětlovacích těles, o čemž svědčí např.  vlastní vývoj nové technologie na zpracování plastů pro výrobu svítidel či vlastní výzkumy v oblasti působení barvy světla na psychiku člověka a navazující vývoj a výroba svítidel s možností volby barvy světla uživatelem.

Z těchto důvodů je heslem firmy slogan Artemide - the human light, což lze volně přeložit jako světlo pro člověka. Firma Artemide vybudovala do dnešního dne nejenom  síť vlastních dceřinných společností v 22 zemích celého světa,  ale i obchodních zastoupení v dalších cca 30 státech světa.