Dalších 12 položek >

Firma Artemide byla založena v roce 1959. Zakladatelé Ernesto Gismondi a Sergio Mazza se od samého počátku věnovali navrhování a výrobě svítidel s maximálním důrazem na kvalitní design výrobků.

Filosofií firmy Artemide bylo nenásledovat žádné směry designu, ale vytvářet nové. Z tohoto důvodu přizval Ernesto Gismondi ke spolupráci řadu předních světových designérů a architektů. Mezi jinými je možné uvést jména jako například Vico Magistreti, Mario Botta, Richard Sapper, Giancarlo Fassina, Carlo Forcolini, Ettore Sottsass, Michele de Lucchi, F.A. Porsche a mnoho dalších. Dnes jsou to i světoznámí architekti - sir Norman Foster, Zaha Hadid, Karim Rashid, Ross Lovegrove apod..

Vysoké požadavky na design výrobků byly vždy těsně svázány s velice kvalitním technickým provedením a důrazem na užitnou hodnotu osvětlovacích těles, o čemž také svědčí vlastní vývoj nové technologie na zpracování plastů pro výrobu svítidel či vlastní výzkumy v oblasti působení barvy světla na psychiku člověka a navazující vývoj a výroba svítidel s možností volby barvy světla uživatelem.

Z těchto důvodů je heslem firmy slogan Artemide - the human light, což lze volně přeložit jako světlo pro člověka. Firma Artemide vybudovala do dnešního dne nejen síť vlastních dceřinných společností v 22 zemích celého světa, ale i obchodních zastoupení v dalších zhruba 30 státech světa.